Operace obličeje a krku - facelift

Omlazení až o 10 let, kdo by to nechtěl?

Facelift neboli plastika obličeje a krku je zákrok, který výrazně omlazuje obličej i jeho výraz. Po operaci docházívypnutí kůže obličeje a krku a tím se omezují některé projevy stárnutí kůže. Dobří plastičtí chirurgové, jako je náš MUDr. Pavel Horyna, vám po tomto zákroku odepíše nejméně 10 let! A chcete-li vědět, zda jstevhodný tip na operaci obličeje a krku, pak se podívejte, zda máte výrazné obličejové rýhy, které vedou podél nosuke koutkům úst, povislou kůži na obličeji a krku. Pak jste právě vhodným kandidátem či kandidátkou na operaci zvanou právě facelift neboli plastika obličeje a krku.

Pro představu, jak byste vypadali po facelifitu, stačí malá zkouška: lehnout si na záda podívat se do zrcadla, který budete držet na sebou. Váš obraz bude podobný vydařenému Faceliftingu.

Facelift se provádí zpravidla v celkové anestezii, lze také uskutečnit v lokální anestezii s podanými sedativy. Chirurgický řez se vede těsně před ušním boltcem, kolem ušního lalůčku, za ucho a dále podél vlasové linie. Principem zákroku je odstranění nadbytečné kůže ze spánkové oblasti tváří a krku.

Plastiku obličejelze kombinovat s některými dalšími zákroky zlepšujícími výraz tváře, jako je třeba operace víček nebo čela.

 Zásah do tří vrstev kůže

Operace se obecně liší v rozsahu nadzvednutí tkání v poměru k povrchu obličeje a v hloubce preparace, tj. jak hluboké struktury se přemisťují.

Tkáně na tváři jsou umístěny ve vrstvách. Nejdůležitější ve vztahu k Faceliftingu jsou povrchové tři vrstvy - kůže, podkožní tkáň (hlavně tuk) a tzv. SMAS. Je to kontinuální vrstva tkáně na krku a obličeji, skládá se z fascie a její součástí jsou i některé svaly obličeje a krku. Je dobře pohyblivá oproti spodině (vrstvě pod ní), takže manipulací SMAS se dá výrazně ovlivnit výsledek operace. Obecně nejpoužívanější současná technika Faceliftingu na světě zahrnuje kůži a SMAS.

Náročnost operace jako je facelifting  předpokládá velkou pooperační bolest po něm. Ale mnozí klienti jsou mile překvapeni opakem a rekonvalescence probíhá s malými bolestmi, jen s pocitem napětí a tahem v tváři. Po propuštění domů je bolest snadno kontrolována běžnými léky proti bolesti, "

 Počítejte s pooperačními otoky a modřinami

Mohou se objevit dočasné modřiny, otok, necitlivost, napětí kůže a svědění, pocit svírání, přesušená kůže, zvýšené vypadávání vlasů, trvalé jizvy, u mužů posun hranice vousů dozadu.

Obvyklý návrat k běžné činnosti je možný zhruba za 2-3 týdny po operaci, fyzická aktivita za 6 týdnů.  Není ani vhodné slunění obličeje pod dobu 3-4 měsíců, barvení vlasů po dobu 2 měsíců.  .

Výsledek faceliftu je dlouhodobý. Obvykle vydrží více jak 10 let a co je důležité, lze bez problémů při dobrém zdravotním stavu opět zopakovat.  Podle dosavadních zkušeností efekt vydrží déle u mladších pacientů. I když každý stárneme individuálně, v závislosti na genetice, životním stylu a v důsledku prodělaných chorob, jsou reference klientů, kteří se odvážili podstoupit tento zákrok, výrazně pozitivní. Především mají zvýšené sebevědomí a lépe se uplatňují v běžném i společenském životě.

 
Facelift

facelift

facelift

před a po

   
Operace obličeje- facelift
 
*
*
*
*
 
 

Nové telefoní číslo

 

Kontaktujte nás

 
 
 
 
Zavřít