Modelace prsou-zpevnění

Omlazení ochablých, povislých prsou

Modelace prsou se provádí předevšímestetických důvodů, ale i kvůli psychickým problémům a neposlední řadě i ze zdravotního hlediska kvůli dermatoligickým potížímJe to operace, kterou lze zlepšit tvar prověšených povislých či ochablých prsů.

Vhodnou kandidátkou na modelaci prsu je ženavýrazným povolením prsní žlázy a ochabnutím elasticity kůže.Nejčastěji tomu bývá po těhotenství a kojení nebo výrazném zhubnutí a samozřejmě souvisí i s věkem. V těchto případech je kůže prsu, která především přispívá k jeho tvaru, povolená a v  nadbytku, mnohdy neesteticky volně visí a zbytek žlázy se na hrudní stěně sesune. Žena ztrácí sebevědomí, často bývá narušen i sexuální vztahpartnerem. Všechny uvedené problémy lze vyřešit právě modelací prsů, tj. odstraněním nadbytku kůže a zmenšením prsní žlázy.  

Konzultace a předoperační vyšetření

Při konzultaci a vstupním vyšetření probere plastický chirurg (operatér) s klientkou motivacidanému zákroku, zhodnotí její celkový zdravotní stav. Dále se bude věnovat podrobnostem, které se budou týkat osobního estetického problému klientky. Na klinice provádíme různé metody modelace prsou a právě lékař po konzultaci doporučí, která metoda je pro klientku vhodná.  

Pokud se klientka a lékař shodnou na zákroku-modelace prsu, pak lékař vysvětlí princip zákrokuupozorní na možná rizika, vysvětlí předoperační pokyny a zásady nutné po období po operaci.   

Veškeré další podrobnosti, které se týkají právě vašeho estetického problému vám ochotně sdělí při konzulltaci lékař

 Operace

Operace se provádícelkové anestézii a trvá asi 2 hodiny. Principem je odstranění nadbytečné kůže prsu, posun dvorce a bradavky vzhůru, případné zmenšení dvorce prsního, posun tkáně prsu vzhůru a vytvarování do kuželovitého tvaru a zpevnění. Tkáň prsu se na závěr sešije v požadovaném tvaru vnitřními vstřebatelnými stehy. Po operaci je nutná elastická podprsenka, kterou pacientka dostává na klinice.

Při výrazné atrofii prsou jde za určitých předpokladů modelaci kombinovat s doplněním tkáně implantáty při jednom zákroku. Je to možné, pokud nevyžadujete velké zvětšení a prsa nejsou příliš pokleslá. V případě požadavku radikálního zvětšení a při velkém poklesu prsou je vhodné zvětšení implantáty provést s odstupem půl roku po modelaci. Docílí se tím jak lepšího výsledného tvaru, tak trvanlivějšího efektu operace.

Po operaci je však nutné počítat s tím, že po redukci přebytečné kůže zůstávají trvalé jizvy, které časem vyblednou.

Lékaři doporučují modelaci i při výrazné asymetrii prsou.

Modelace prsů je nutná při vyndání prsních implantátů

Hospitalizace

Vzhledem k operaci v celkové anestézii je nutná hospitalizace 1-2 dny.

Rekonvalescence

Rekonvalescence po modelaci povislých prsů je velice individuální, závisí nejen na daných schopnostech hojení organismu ale i na tom, jak klientka dodržuje pooperační pokyny. Obecně se dá říci, že týden po výkonu je nutný klidový režim v domácím ošetřování. Další týden lze prováděj podle druhu zaměstnání klidnější pracovní režim. Stehy, pokud má klientka z předchozích zákroků negativní zkušenost se stehy vstřebatelnými, se odstraňují zhruba dva týdny po zákroku. Po měsíci lze vykonávat běžné i fyzicky nároční činnosti.

 
Modelace ochablých prsou

Před a po modelaci

Před a po modelaci

před modelací

před modelací

po modelaci

po modelaci

 
 

Napište, objednejte se na konzultaci

Modelace prsou - zpevnění
 
*
*
*
*
 
 

Nové telefoní číslo

 

Kontaktujte nás

 
 
 
 
Zavřít