Liposukce-rozbourání a odsátí tuku

Účinná pomoc, když už nezabírá ani dieta, ani intenzivní pohyb

V současné době patří k nejžádanějším zákrokům plastické či estetické chirurgie liposukce. Ta zbaví tělo nežádoucích tukových polštářků jak z velkých, tak i z malých ploch těla v podkoží. Existuje několik metod, které v plastické chirurgie lékaři uplatňují.
 
Pro liposukci jsou vhodné zejména partie boků, podbřišek, oblast žaludku, stehna v oblasti kyčelního kloubu a pod hýžděmi, vnitřní strany kolen, hýždě a další oblasti.
Klasickou tumesenční metodou, při níž se může odebrat nahromaděný tuk z více oblatí, se provádí v plné anestezii. Klientka či klient by měl být před operací v dobrém zdravotním stavu.
 
Nejpoužívanější liposukční techniky
 
1. Klasická liposukce
 
Označuje se tak odsátí tuku v plné narkóze. Je určena pro zájemce, kteří mají velké nadbytky podkožního tuku a patří mezi tzv. obézní. Lékař provádí liposukci v několika partiích najednou. Kanyly jsou silnější tahají se rukou. Po zákroku je klient hospitalizován. Stahovací prádlo se nosí 6 až 8 týdnů.

2. Klasická tumescentní
                 Označuje se tak liposukce v lokální anestezii, při které se dělají jen dvě, maximálně tři menší partie najednou. Místa se před samotným odsáváním napustí tekutinou, která obsahuje mimo jiné i anestetikum. Kanyly jsou tenké, po zákroku pacient odchází domů a v podstatě není nijak výrazně omezen. Prádlo se nosí 12 až 14 dní.

3. Vibrační
                 Technika, jejíž základ je stejný jako u běžné metody, ale kanyly jsou vibrační a vysokorychlostní. Odsávání je účinnější a pro pacienta šetrnější.

3. Ultrazvuková
                Základ je opět stejný, ale kanyla, která se zavede do podkoží ,produkuje ultrazvukovou energii. Ta působí na stěny tukových buněk a rozpouští je. Pak se tuk odsaje.

4. Laserová
                Do podkoží se zavede kanyla s laserovým vláknem. Nejnovější lasery disponují dvěma frekvencemi – jedna tuk rozpouští, druhá stimuluje podkožní kolagen a tím kůži pomáhá k vypnutí. Ve spojení například s vibrační metodou je to technika velmi účinná.

 
Objednejte se na konzultaci na liposukci
 
*
*
*
*
 
 

Nové telefoní číslo

 

Kontaktujte nás

 
 
 
 
Zavřít