Lymphatische Massage

průběhu posledních let se v odborných časopisech dočítáme o detoxikaci organismu, očiště těla a podpůrných prostředcíchdosažení celkové harmonie těla a duše.

Jednou z mnoha účinných metod je právě manuální lymfatická masáž, která přináší sebou navíc i dlouhodobější řešení opakujících se problémů. Ať už se jedná o častá nachlazení, chřipková onemocnění, menstruační bolesti, migrény, bolesti hlavy či o pocity těžkých nohou a celkovou únavu. Právě nejen tyto neduhy řeší manuální lymfatická masáž, ale výrazně se podílí i na vylepšení estetického vzhledu. Rozhodnete-li se pro kůru lymfatických masáží, čekejte vyhlazení kůže, obnovu pružnosti a projasnění pokožky.

 Co je to lymfa?

Lymfa je tělní tekutina, obsahující zplodiny metabolismu, tkáňové buňky, bílkoviny, tuky a cizorodé látky. Stejně tak obsahuje vitamíny rozpustnétucích (A, E, D, K) a vitamíny rozpustné ve vodě (komplex vitamínů skupiny B a C vitamín).

čemu slouží lymfatický systémtěle?

Jak již bylo v předchozí otázce zodpovězeno, lymfa v těle rozvádí potřebné látky, podílí se na imunitním procesu a zároveň pak odvádí přebytečnou tekutinu z těla ven.

Komu je určena manuální lymfatická masáž?

Zpravidla každému, kdo netrpí onkologickým onemocněním,

akutním bakteriálním onemocněním, závažnou poruchou ledvin, zeleným zákalem očí (glaukom) a poruchami štítné žlázy, pokud nejsou v medikační kompenzaci. Ať už je to člověk sedící většinu času za stolem a nemá dostatek pohybu nebo aktivní sportovec, kterému uleví od svalové únavy, popřípadě člověk, který se rozhodne podstoupit regeneraci organismu a celkovou detoxikaci.

Jaké projevy mohou nastat při nedostatečné funkci lymfatického systému?

  • bolesti hlavy, migrény, pocity únavy
  • oslabení imunitního systému
  • otoky horních a dolních končetin, krku, obličeje
  • celulitida, akné

Jak manuální lymfatická masáž probíhá?

 

 Je důležité dbát na přesná pravidla, která vyžadují správný postup. Masáž je prováděna jemným přítlakem (nesmí bolet), ve směru toku lymfy (od zdola nahoru) a v přesném sekundovém rytmu. Napomáhá pohybu lymfy (mízy). Klient je seznámen, jak správně dýchat do hrudníku a břicha, čímž dochází k automasáži hlubokého lymfatického systému. Jednoduchými cviky, které klient dodržuje po absolvované kůře, tak sám podporuje pohyb lymfy. Samozřejmostí je dodržování příjmu vhodného množství tekutin v průběhu každého dne, ideálně čisté a neperlivé vody.

 Ruční  lymfatická masáž,k čemu slouží?

Napomáhá pohybu lymfy (mízy). Při lymfatické masáži se odplavují toxiny z těla, přebytečná tekutina je velmi jemným tlakem odváděna z podkoží,  dochází tak k zvýšení obranyschopnosti organismu,  podporuje imunitní systém.

Jaký je rozdíl mezi manuální lymfatickou masáží a přístrojovou lymfodrenáží?

Manuální lymfatická masáž je především doteková terapie a terapeut je v neustálém kontaktu s klientem. Důležitým prvkem je základní bazální ošetření uzlin krku, kdy se aktivuje lymfatický systém v kosti nadklíčku. Tímto úkonem je zajištěno, že dojde k odvodu lymfy z periferií těla zpět do krevního řečiště a toxiny se z těla odplaví skrze vylučovací systém.

Na rozdíl od přístrojové lymfodrenáže se manuální lymfatická masáž soustředí na žádoucí oblasti těla, je klientovi tzv. ušita na míru. Nejdostupnějším způsobem přístrojové lymfodrenáže jsou vakuové nohavice, které vytvářejí jemné tlakové vlny a lymfu stimulují. Jedná se ale pouze o horní a dolní končetiny. Nejčastějším nedostatkem u přístrojové lymfodrenáže je právě absence bazálního ošetření a následný dočasný efekt snížení otoků. Ani očista a detoxikace těla pak není kompletní a klient se neraduje z celkového výsledku.

 

 

Lymfatický systém nemá svůj vlastní pohon a závisí na svalové kontrakci, hlubokém dýchání, cvičení a manuální terapii.

Masáž je vedena velmi malým tlakem za pomoci speciálních hmatů, které lymfu aktivují a odvádí ke sběrným mízním uzlinám.

Zde se bílé krvinky účastní filtrace škodlivin a prospěšných látek pro organismus.

Následně se zvyšuje aktivita imunitního systému, zlepšující metabolismus a napomáhá odvodu splodin a toxinů z těla ven.

Velmi doporučení hodné rovněž po liposukci, odstraňuje otoky a případné svědění kůže.

Jako po každé masáži je důležité dodržovat pitný režim (čistá, neperlivá voda) k odplavení škodlivých látek z organismu.

Při terapii je klient seznámen s doporučením ohledně výživy, které je vhodné po dobu terapie dodržovat.

I zde je kladen důraz na individuální potřebu klienta, k čemuž poslouží úvodní konzultace před zahájením terapie.

 

Rufen Sie an oder bestellen Sie mit uns

 
*
*
*
*
 
 
 
 
 
Zavřít