Abdominoplastika

Zbavíme vás kožního převisu a zpevníme břišní stěnu !

Abdominoplastika je plastická operace vhodná zejména pro ženy, které byly těhotné nebo pro ženy a muže, kteří rapidně zhubli a jejich kůže ztratila elasticitu.  Abdominoplastika je operací, která řeší nejen problém povislé kůže, ale i povolené břišní stěny. Plastický chirurg odstraní přebytečnou kůži a tukovou vrstvu ze středního a spodního břicha, ale i boků a zároveň  zpevní rozestouplé svaly stěny břišní.  

Po porodu i u štíhlých žen

Ke kompletní operaci stěny břišní bychom měli přistoupit, až dojde k jejímu celkovému povolení a stabilizaci celkové váhyNěkdy pro velmi dobré výsledné efekty doporučujeme i u velmi štíhlých žen. Je to v tom případě, kdy po těhotenství zůstane vyklenutí břišní stěny díky velkému rozestupu přímých břišních svalů. Tyto svaly probíhají svisle podél pupku a jsou spojeny pouze vazivovým pruhem.   Po porodu a stabilizaci svalové stěny však vazivové spojení zůstane roztažené a břišní stěna vyklenutá. I intenzivním cvičením se toto nezmění, vycvičí se pouze břišní svaly, které se však ve střední linii k sobě již nepřiblíží. Toto nastává po těhotenství velmi často. Navíc během těhotenství dojde často k poškození elastických vláken kůže, jejímu celkovému povolení a vzniku striípajizévek. Pokud zůstane i výraznější podkožní tuková vrstva, urychlí to povolení kůže břicha a vznik kožní řasy s potupným převisem. Toto bývá nejčastěji v oblasti podbřišku. Operace je vždy vhodná tehdy, kdy už se neplánuje další těhotenství, nebo předpokládáme několikaletý odstup gravidity od operace.

Kožní převis po výrazném zhubnutí

Podobný problém může nastat po větším nárůstu váhy a následném velkém zhubnutí. K celkovému povolení kůže, změně ukládání podkožního tuku i ochabnutí svalové stěny dochází u žen i v období menopauzy a po . Povolená či převislá kůže pod pupkem se při operaci odstraní a vyklenuté břicho se sešitím svalů opět trvale zpevní a kůže vypne.

 

 

 

Typy abdominoplastiky

Standardní ideální operace pro ženy nebo muže, kteří mají povadlou kůži nad a pod pupíkem, a která nemůže být odstraněná cvičením nebo hubnutím.

Mini menší operační zákrok než standardní operace břicha. S kratší jizvou, pupík se neuvolní a ani neposune. Určeno pro klienty, kteří mají v oblasti pod pupíkem ochablou kůži a oslabené svaly.

Rozsáhlá podobná standardní operaci břicha. Řez je ale veden tak, že zahrnuje i oblast boků a spodních zad. Tento prodloužený řez umožňuje plastickému chirurgovi vyřešit problém s vyboulenou a přebytečnou kůží v oblasti boků a zad, která se při technice standardní abdominoplastiky neřeší.

Abdominoplastika s liposukcířeší výrazné množství tuku v horní části a povislou kůži ve spodní části břicha nebo i pasu a boků.

*

Operatér vede řez obvykle těsně nad ochlupením v celé šíři mezi oběma kyčelními kostmi, tak aby umístění jizev bylo takové, že jizvy budoucelé délce kryty spodním prádlem. Operace se provádíplné anestezii a trvá přibližně 2 hodiny až 3 hodiny.

 
Abdominoplastika
 
*
*
*
*
 
 

Nové telefoní číslo

 

Kontaktujte nás

 
 
 
 
Zavřít